І ФОРУМ СОЦІАЛЬНИХ ПІДПРИЄМЦІВ ЖИТОМИРЩИНИ ВІДБУВСЯ!

15 жовтня 2013 року у Житомирському офісі МБФ «Місії самарян в Україні» відбувся І Форум соціальних підприємців Житомирщини в межах заходів, виконуваних за проектом «Житомирський обласний Ресурсний центр розвитку соціального підприємництва». До участі у заході були запрошені соціальні підприємці м. Житомира та Житомирської області, представники організацій – партнерів Ресурсного центру, представники ЗМІ.

  

Мета проведення Форуму – доведення результатів діяльності Ресурсного центру до відома соціальних підприємців регіону, узгодження подальших напрямків діяльності та заходів проекту з представниками цільової аудиторії, встановлення нових ділових зв’язків між соціальними підприємцями, створення робочого майданчика для обміну досвідом між учасниками та обговорення актуальних аспектів соціального підприємництва в Україні.

Представники 10 соціальних підприємств Житомирщини, діяльність більшості з яких зазначена  у «Каталозі соціальних підприємств України 2013 року», взяли участь у обговоренні стану та перспектив розвитку соціального підприємництва у регіоні. Актив учасників Форуму склали представники наступних підприємств та організацій:

-         МГО «АРТ-Село» (м. Житомир);

-         Компанія «Green Tours Ukraine» (м. Житомир);

-         ТОВ Фірма «Імакс» (м. Житомир);

-         ПП «Консалтингово-тренінгова компанія «Синергія» (м. Житомир);

-         Центр батьківства і психологічної допомоги «Навички життя» (м. Житомир);

-         НГО «Житомирська обласна Асоціація науковців та бізнес-консультантів» (м. Житомир);

-         Осередок ВГО «Асоціація соціальних підприємців України» у Житомирській області (м. Житомир);

-         Майстерня вишивки «Барвиста» (Житомирський район, смт. Озерне);

-         Учбово-виробничий центр для колишніх нарко- та алкозалежних (Житомирський район, с. Вигода);

-         Шиномонтажна майстерня та СТО (смт. Червоноармійськ Житомирської області);

-         Швейна мастерня «Бабуся» (смт. Червоноармійськ Житомирської області);

-         МБФ «Місії самарян в Україні»;

-         ЖОГО «Пулинський громадський та бізнес центр» (смт. Червоноармійськ Житомирської області).

  

Згідно програми Форуму, заступник керівника Ресурсного центру та НГО «Житомирська обласна Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Олена Тарасова презентувала результати реалізації проекту «Житомирський обласний Ресурсний центр розвитку соціального підприємництва» станом на початок жовтня 2013 року.

Зокрема, було відмічено, що ряд здійснених заходів поки що не мають аналогів в Україні (освітні програми для школярів та факультативний курс для студентів) і географічні межі реалізації проекту поступово поширились значно далі за Житомирську область (Кіровоградська та Черкаська області). Подальше активне обговорення учасниками стратегічних і оперативних планів діяльності Ресурсного центру дозволило узгодити план реалізації проекту на 2014 рік.

 

Олексієм Бржезицьким, національним директором МБФ «Місії самарян в Україні» та керівником ЖОГО «Пулинський громадський та бізнес центр», були представлені приклади успішних соціальних підприємств Житомирщини, створених за його участі, та програма малих позик для соціальних підприємців у депресивних регіонах (детальніше про програму позик).

 

Значне зацікавлення та конструктивне обговорення були викликані питаннями доцільності подальших законодавчих ініціатив в сфері соціального підприємництва в Україні та можливостей ефективної співпраці з органами влади на місцевому рівні, ініційованими Ольгою Котвіцькою, керівником Ресурсного центру та НГО «Житомирська обласна Асоціація науковців та бізнес-консультантів».

 

До основних результатів роботи І Форуму соціальних підприємців Житомирщини можна віднести: підвищення рівня обізнаності соціальних підприємців щодо напрямків, планів та поточних результатів реалізації проекту «Житомирський обласний Ресурсний центр розвитку соціального підприємництва»; узгодження планів роботи Ресурсного центру на 2014 рік відповідно до очікувань цільової групи проекту, обмін досвідом між учасниками, отримання інформації про додаткові можливості фінансування соціальних підприємств, розробка основних напрямків співпраці Ресурсного центру та соціальних підприємців з органами влади на місцевому рівні.

Наслідком активної роботи учасників Форуму стало рішення активу проводити заходи у визначеному форматі щорічно, що буде сприяти підвищенню мотивації та активізації діяльності існуючих, і стимулювати створення нових соціальних підприємств Житомирщини, розвивати економічне співробітництво на основі формування нових ділових зв'язків між соціальними підприємцями. Саме тому І Форум соціальних підприємців Житомирщини може розглядатися як важливий етап у розвитку соціального підприємництва в м. Житомирі та Житомирській області.

 

Коментарі:

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали