в світі

Роль держави у розвитку соціального підприємництва: європейський та американський досвід

Анастасія Свинчук, аспірант, асистент кафедри менеджменту ДВНЗ "Київський національний економічний університет ім.В.Гетьмана"

Соціальне підприємство є відносно новим специфічним видом підприємств. Створення перших соціальних підприємств припадає на 80-ті роки ХХ століття, проте вони встигли зарекомендувати себе як досить дієвий і успішний механізм вирішення соціальних проблем суспільства. Окрім соціального ефекту, їх діяльність має і позитивний економічний ефект, оскільки їх функціонування у багатьох випадках засноване на принципі самофінансування. Тобто соціальне підприємство – це така організація, яка має подвійну мету своєї діяльності – отримання прибутку та вирішення соціальних проблем. Звичайно, останнє є пріоритетом їхньої діяльності.

Детальніше...

У ВЕЛИКОМУ НОВГОРОДІ ПРОЙШЛА ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В МЕРЕЖІ»

19-20 вересня у Великому Новгороді пройшла перша в циклі регіональних творча майстерня «Соціальне підприємництво в мережі», що об'єднала теоретиків і практиків, які цікавляться питаннями розвитку соціального підприємництва.

Ініціаторами проведення заходу виступили «Теплиця соціальних технологій» і Новгородський регіональний громадський фонд сприяння некомерційним проектам в партнерстві з Impact Hub Moscow.

Детальніше...

Соціальне підприємництво у фокусі журналу «Соціальний Діалог»

Журнал "Соціальний діалог" (Social Dialogue), що видається Міжнародною Асоціацією Шкіл соціальної роботи, присвятив свій весняний номер (№7, 2014) соціальному підприємництву, зважаючи на його вплив на суспільний розвиток взагалі і вирішення конкретних соціальних проблем громади зокрема.

Прочитати журнал англійською мовою можна безпосередньо на сайті журналу http://social-dialogue.com/, або за посиланням https://onedrive.live.com/redir?resid=8375B3D93EB7D905!171&authkey=!AMsg-3W3GIJrdQc&ithint=file%2c.pdf

«Фільмофілантропія» та соціальне підприємництво: поєднання суспільного ефекту та комерційної прибутковості

Катерина Смаглій, національний консультант Європейського фонду за демократію

 Серед прикладів успішних соціальних підприємств найважче відшукати  історії вдалої підприємницької ініціативи зі сфери культури та громадської адвокації. Маємо безліч кейсів прибуткових соціальних бізнесів, що працюють у сфері екології, освіти, трудотерапії, соціальних послуг, але серед них майже не зустрінеш цікавих історій соціально-ефективних та одночасно прибуткових проектів у сфері культури. Про комерційний успіх громадських адвокаційних кампаній залишається лише мріяти.    

Детальніше...

Про проведення ІІІ Європейської літньої економічної школи з соціальної економіки

Вікторія Бібікова, аспірант, Донецький національний університет, учасниця літньої школи 

8-13 липня у місті Бертіноро, що розташоване на півночі Італії, пройшла ІІІ Європейська літня економічна школа з соціальної економіки (European Summer School on Social Economy (ESSE)). Темою цьогорічної зустрічі було «Соціальне підприємництво у глобальному контексті».

Організатором заходу виступив Болонський університет в партнерстві з Європейським дослідницьким інститутом кооперативів та соціальних підприємств (EURICSE), Італійською асоціацією з розповсюдження культури кооперації та некомерційних організацій (AICCON), Європейською дослідницькою мережею (EMES).

Цього року учасниками літньої школи стали близька 40 науковців та соціальних підприємців з 19 країн світу. 

Детальніше...

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали